כחלק מהתפיסה של המשק כמחנך לערך העבודה ולקיחת האחריות אנו מכוונים את תלמידי הכפר לא רק להשתלב במשק אלא להפוך לגורם מוביל בכל ענף וענף.

רכזי הענפים משלבים למידה עיונית שמטרתה רכישת ידע, הבנה ולמידה מעשית שמטרתה פיתוח ותחזוקה של כלל הענפים. הלמידה מתבצעת תוך דיאלוג ויחס אישי ויש בה דגש על תהליך עבודת צוות – שילוב של עבודה עיונית ומעשית.

ענף צמחי מרפא : בענף זה באים לידי ביטוי מספר תהליכים חינוכיים המתרחשים במקביל. כאן באים לידי ביטוי יצירתיות, תכנון וביצוע וכישורי יזמות. התלמידים העובדים בענף זה מפיקים מוצרי קוסמטיקה והיגיינה החל משלב התכנון והבנת התהליך הכימי המתרחש בהפקת סבון/שמן וכיוב’. את המוצר מפיקים במעבדת צמחי המרפא לאחר לימוד כל השלבים המדעיים של כל מוצר ומוצר. לאחר תהליך ההפקה, התלמידים שותפים לעיצובם ומיתוגם של כל התוצרים . כשלב סופי התלמידים משווקים את המוצרים כחלק מפרויקט יזמות. מעוניינים לראות את המוצרים ולשמוע עוד עלינו?

herbs

ירקות אורגניים – גידול ייחודי של ירקות ללא חומרי הדברה ודשן כימי, תוך חשיפת התלמיד לחשיבה אקולוגית ואורח חיים בריא.

greenhouse

מדי שנה תלמידים נבחרים במשק יוצאים לקורס רישיון על טרקטור, אשר משמש אותם בכפר בתפעול השותף במשק החקלאי.

משק

ענף הגד”ש (גידולי שדה) – ענף זה חולש על רוב השטחים החקלאיים של הכפר. בענף זה הגידולים העיקריים הם חיטה וסוגים שונים של קטניות. התלמידים זורעים ושותפים לכל התהליכים עד הקציר.
ענף הנוי – ענף זה אחראי על טיפוח כל הגינות והמדשאות בכפר. התלמידים באופן עצמאי ובליווי מקצועי של רכז הענף מטפלים בכל הקשור לטיפוח וגידול של צמחי נוי בכפר. חלק מהמיומנויות הנדרשות בענף זה, הם עבודה על כלים חקלאיים מסוגים שונים, עליהם התלמידים מקבלים הכשרה מקצועית.

ענף המכוורת – במתחם של המכוורת הלימודית התלמידים נחשפים למחזור חיים של הדבורים, לטיפול בהם ותהליך הרדייה (הפקת הדבש). התלמידים העובדים בענף שותפים מלאים בכל התהליכים המתרחשים בתחומי המחקר הנלמדים בענף וכלה בתפעול ופיתוח הענף.

 

honey_kids

פינת חי – במתחם הזואולוגי של הכפר התלמידים נחשפים לבעלי חיים שונים. במתחם זה קיימת חוות סוסים מיניאטוריים בין הגדולות בארץ – והתלמידים הם אלו שמטפלים בהם בכל פרמטר בחיי הסוס: האכלה, ניקיון, רכיבה עם כרכרה ופשוט מטיילים איתם בכפר. ישנם בעלי חיים נוספים אשר התלמידים באים איתם במגע.

horse