ברוכים הבאים לכפר הנוער עיינות – נעמת!

המקום שיגשים לכם את החלומות ויוביל אתכם למצוינות ערכית ואקדמית.

זוכה פרס החינוך תשע”ט – משרד החינוך

כפר הנוער החקלאי עיינות הוא מרכז חינוכי, ערכי, לימודי ותרבותי, המהווה מרכז חדשנות וייחודיות מתוך קשר לעולם הרחב, ראייה עתידית, בצד שמירת מורשת עיינות.

קהילת כפר הנוער חרתה על דגלה עשייה חינוכית משמעותית הנשענת על ערכים של סובלנות שוויוניות, ביטחון ומוגנות, אחריות הדדית ומעורבות חברתית, תוך הענקת יחס אנושי חם, אהבה, סיפוק והנאה לכל באי הקהילה.

צוות הכפר מכיל ושוקד על מתן יחס אישי, טיפוח תחושת המסוגלות האישית של כלל הבאים בשעריו ורואה בהנגשה והסרת חסמים ללמידה ולהתפתחות כצעד לשיפור סיכוייו של כל תלמיד לממש את הפוטנציאל האישי ולהגיע להישגים לימודיים וחברתיים מתוך תחושת הצלחה, סיפוק אישי ומימוש עצמי. הרחבת מיומנויות הלמידה והידע נעשה בין השאר באמצעות כיתות לימוד קטנות, מגמות חדשניות, פעילויות חינוכיות מעשירות וקבלת סיוע לימודי פרטני אחרי שעות הלימודים.

אנו שואפים להביא לידי ביטוי ומיצוי את כישוריו הייחודיים של כל תלמיד ולפתח מצוינות ומנהיגות בתחומי הלמידה, הערכים והתרומה לחברה.

בכל שנה תלמידי הכפר לוקחים חלק בפעילויות בינלאומיות במסגרת אקדמית ובלתי פורמאלית, תורמים לקהילה ומשתתפים בעשרות חוגים והעשרות כל זאת במרחבים הירוקים של הכפר.

כפר הנוער “עיינות” שוכן בסמוך לצומת “בית-עובד” על כביש 42, במחצית הדרך בין ראשון לציון לעיר יבנה והוא משתייך לתחום המועצה האזורית גן-רווה.

מיקומו, בתוך סביבה ירוקה, טבעית ופתוחה, הכוללת שטחי בר נרחבים, לצד מטעים, שטחי חקלאות שדה ואף אתרים היסטוריים, יוצרת שילוב מרתק, המעניק לכפר ולביה”ס ייחודיות, המודגשת ומועצמת, נוכח קירבת המקום, למרכזי האוכלוסייה, בגוש דן. הכפר הוקם בשנת 1930 על ידי עדה מימון כ-“משק פועלות” ועם השנים הוסב להיות בית ספר חקלאי.

palm_trees