מחפשים מקום עבור נוער הדורש תשומת לב מיוחדת? אנו מציעים לכם להתעניין בכפר הנוער עיינות. כפר נוער הוא מסגרת קהילתית מיוחדת לנוער הכוללת בין השאר פנימייה ותיכון לצד משק חקלאי.  מומלץ לפנות דווקא לכפר נוער טיפולי למי שצריך מקום ומסגרת לנערים שלא מוצאים את עצמם במסגרת חינוכית רגילה. בני נוער כאלו זקוקים למסגרת טיפולית, מיוחדת, שתסייע להם לגדול ולהתפתח להיות אנשים עצמאים וערכיים שיכולים לתרום לסביבתם ולבנות את דרכם בעולם.

מה זה כפר נוער טיפולי ולמי זה מיועד?

כפר נוער טיפולי הוא כפר נוער המספק לימודים טיפוליים לבני נוער הזקוקים לכך. בני נוער אלו יכולים להיות בעלי קשיים התנהגותיים או נפשיים-רגשיים או ליקוי מולד הזקוקים לחינוך מיוחד. לימודים בכפר נוער טיפולי מעניקים את הליווי ותמיכת הצוות המנוסה והמיומן בעלי היכולות לתרום לנערים אלו, ומעניקים לתלמידים העצמה ובנייה רגשית לצד פיתוח יכולות קוגניטיביות שלא יוכלו לקבל בחינוך רגיל.

פנימייה לנוער בסיכון 

הפנימייה במסגרת כפר נוער יכולה להיות מוכוונת להיות פנימיית נוער בסיכון. נוער בסיכון הוא נוער שמסיבות שונות הוא נמצא בחשש שייפלט ממערכת החינוך. זה יכול להיות נוער שנמצא בסביבה בעייתית שיש חשש שיידרדר. זה יכול להיות גם מקרים שאינם קשורים לסביבה עבריינית או שלילית. כמו לקויות למידה משמעותיות ומורכבות, בית עם מערכות יחסים הרוסות או אלימות, בעיות כלכליות קשות ביותר ומצבים נוספים שיוצרים מצב שיש סכנה שהנער – או הנערה – ייוותרו ללא מסגרת שתקדם אותם.

פנימייה לנוער רגיל

הפנימייה יכולה להיות מותאמת גם לנוער רגיל, שאינו בסיכון. במקרים כאלה מגיע אל הפנימייה נוער שהמסגרת המיוחדת הזו מתאימה על אף שאינו מוגדר כנוער בסיכון. לפנימייה לנוער רגיל יכולים להיות יתרונות שונים על פני מסגרת חינוכית רגילה ומגורים בבית. בפנימייה הנער או הנערה מקבלים הזדמנות להיות עצמאי יותר, דבר שיכול להיות חסר כאשר ההורים מגוננים מדי. בנוסף, יש מצבים שבית הספר הקרוב למקום המגורים לא מספק מגמות ותחומי לימוד מסוימים. כך לימודים בפנימייה פותרים את בעיית המרחק, כיון שהתלמיד מתגורר בפנימייה. כך יוכל הנער לבחור ללמוד את התחום המיוחד שמעניין אותו במיוחד. זה יכול להיות קולנוע, מוזיקה, קולינריה, חקלאות וכן הלאה. כפר נוער מספק גם הזדמנות מעבר ללימודים, בשעות הפנאי, לעסוק בתחביבים מעניינים ומרתקים שלא אפשריים בסביבת הבית.