מוזיאתר

מוזיאתר עיינות - לומדים את העבר, חיים את ההווה, משפיעים על העתיד
Kfar_Ayanot_20231129-0099

ב 1930 ייסדה במקום, עדה פישמן מימון, חלוצה, בעלת חזון את משק הפועלות הגדול, תוך שיתוף מלא של הכוח הנשי, עם דגש על עשייה חקלאית, חינוכית. עם השנים וקליטת עליות רבות הפך המשק החקלאי לכפר הנוער עיינות-נעמת. המקום שומר על מהותו הערכית בהיותו כיום המבנה הראשי של המכינה הקדם-צבאית “אדרת”, שלוחת עיינות.

סיור והדרכה במוזיאתר עיינות

  • סיור במבנה ההיסטורי, הרפת, של משק הפועלות שעבר תהליכי שימור בחסות המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. כלי החליבה, עמדות הפרות ואפילו.. המיטות בהן ישנו החלוצות לצד הפרות בימיו הראשונים של המשק.
  • הצגת עקרונות מנהיגותה של עדה פישמן-מימון, מהפכנית שהקדימה את זמנה. היכרות עם הערכים המרכזיים שליוו את הקמת משק הפועלות ובאים לידי ביטוי במכלול הכפר כיום.
  • סרט מורשת על תולדות הקמת  משק הפועלות.
  • הליכה קצרה בין מבני הכפר הראשונים וביקור בארכיון הכפר ובחדרה של עדה בו הזמן עמד מלכת.  סיור בין מבני כפר הנוער עיינות והצצה לתוך פעילויות בני הנוער בכפר, בינהם, מפעל הסבונים "טבעיינות", פינת החי, המעדנייה, המאפיה, המכללה לאדריכלות, שטחי החקלאות ועוד.

 מפגש עם מדריכי וחניכי מכינה קדם צבאית "אדרת"

  • במהלך הסיור ניתן לשלב שיח בנושא ציונות בת זמנינו, ודיון פעיל בנושא משימות לאומיות קטנות וגדולות. וכן, חשיבות התרומה של הפרט בעתות מאתגרות. "איש מאיתנו לא התכוון למהפכות גדולות, ראינו לעצמינו חובה לעשות מעשים קטנים." מדבריה של  שוריקה בוורמן, בוגרת עיינות, מצנחניות היישוב, ממייסדות חיל הנשים של צה"ל.

קרא עוד

עוד בכפר שלנו

המעדניה מנעם

המ – עדה – ניה

המכללה לאדריכלות לומדות

המכללה לאדריכלות

חנות יד שניה עדהלה 2023

חנות יד 2

לפרטים והרשמה

תנו לילד שלכם את שנת הלימודים המוצלחת ביותר

תודה על הרשמתך!

נחזור אליך בהקדם